breaking news

Liam McGeary verdedigt titel tegen Phil Davis op Bellator 163

September 23rd, 2016 | by Stefan Van Erp
Liam McGeary verdedigt titel tegen Phil Davis op Bellator 163
Bellator MMA
1

Liam McGeary zal tijdens Bellator 163 op 4 november in de Mohegan Sun Arena in Connecticut, Verenigde Staten zijn Light Heavyweight titel verdedigen tegen Phil Davis.

Liam McGeary (MMA 11-0/Bellator 8-0) is een veelzijdige vechter. De 33-jarige Engelsman heeft een achtergrond in Brazilian Jiu Jitsu (bruine band), worstelen en kickboksen. Hij begon zijn professionele MMA carrière in 2010 waar hij in zijn thuisland een overwinning boekte. In 2013 sloot McGeary zich aan bij Bellator en sindsien rijgt hij de ovewinningen aaneen. Van zijn 8 partijen in Bellator werd er slechts 1 beslist door de jury. De andere partijen wist McGeary voortijdig te eindigen (4 keer KO/TKO en 3 keer Submission). McGeary is in bezit van de titel sinds februari 2015 toen hij via een unanimous decision won tegen Emanuel Newton. In september van 2015 heeft McGeary zijn titel succesvol verdedigd tegen Tito Ortiz middels een submission (triangle choke). Daarna heeft McGeary niet meer gevochten.

14429184_1324527397566403_77979205_n

Phil Davis (MMA 20-3-0-1/Bellator 3-0) staat vooral bekend om zijn worstelvaardigheden. Zo werd hij in 2008 NCAA Divion I kampioen worstelen en had hij een indrukwekkend record van 112 overwinningen en 17 verliespartijen. Nadat hij NCAA kampioen werd begon zijn professionele MMA carrière. De 31-jarige Amerikaan vocht zich na 4 partijen (alle 4 winst) naar binnen bij de UFC. Ook daar ging zijn winning streak voortvarend en mocht hij binnen 2 jaar voor de Light Heavyweight titel vechten tegen Rashad Evans. De partij maakte de 5 ronden vol en Evans won via een unanimous decision. Daarna vocht Davis nog 7 maal voor de UFC om daarna de overstap naar Bellator te maken. Na 3 overwinningen tegen respectievelijk Emanuel Newton (submission) Francis Carmont (KO) en Muhammed “King Mo” Lawal (unanimous decision) mag Phil Davis zich nu klaar gaan maken voor de Light Heavyweight titel.

Het is een interessante matchup tussen 2 atleten die een breed arsenaal hebben. De killer McGeary die bijna al zijn partijen voortijdig eindigt tegen de sterke kin van Davis die nog nooit KO is gegaan of via een Submission heeft verloren.

De gevechten die tot nu toe bekend zijn voor Bellator 163:
schermafbeelding-2016-09-23-om-21-26-19

One Comment

Leave a Reply

Translate »