De Amerikaan Lando Vannata keert op 9 Februari 2019 terug in de Octagon. Tijdens UFC 234 in Melbourne, Australië treft hij UFC debutant Marcos Mariano in de Lightweight divisie. Torcedores.com wist dit bekend te maken. Beide vechters nemen het tegen elkaar op in de Rod Laver Arena op de Preliminary Card.
Lando Vannata (MMA 9-3-2/UFC 1-3-2) was een van de meest besproken nieuwkomers van 2016. De JacksonWink MMA vechter kwam in Juli 2016 op short notice de UFC binnen. Vannata (op dat moment ongeslagen) viel in voor de geblesseerde Michael Chiesa, en kreeg meteen een topcontender voor zijn neus in Tony Ferguson. Vannata verbaasde vriend en vijand door Ferguson in de eerste ronde tweemaal knockdown te slaan. Echter ”gaf”’ Vannata in de tweede ronde zijn nek aan Ferguson, die zijn kans schoon zag en zijn geliefde D’Arce Choke aanzette. Vannata tapte en verloor, maar hield er de Fight of the Night bonus aan over. Plus hij had zichzelf op de kaart gezet tegen een van de beste vechters in de Lightweight divisie. Vannata keerde in December 2016 terug in de Octagon om het op te nemen tegen John Makdessi. Opnieuw deed Vannata van zich spreken. Vroeg in de eerste ronde wist hij een Spinning Kick op het gezicht van Makdessi te plaatsen. Makdessi ging neer en Vannata won via een zeer spectaculaire KO. Ditmaal goed voor de Performance of the Night bonus. En misschien ook nog wel de KO van het Jaar. Vannata won met zijn KO in ieder geval de MMA DNA Award voor KO of the Year 2016. Vannata werd vervolgens gekoppeld aan de Zweed David Teymur. In een zeer attractief gevecht was het uiteindelijk Teymur die er met de Unanimous Decision overwinning vandoor ging. Het gevecht werd door de UFC beloond met de Fight of the Night bonus waardoor Vannata in drie gevechten al drie bonussen wist binnen te halen. En ook in zijn vierde gevecht voor de organisatie pakte Vannata een bonus. Tijdens UFC 216 in Oktober 2017 nam Vannata het op tegen Bobby Green. In een zeer spectaculair gevecht moesten beide mannen uiteindelijk genoegen nemen met een Draw. Vannata zou vervolgens in April 2018 vechten tegen Gilbert Burns. Echter ondervond Vannata nog teveel last van een blessure waardoor het gevecht er niet zou komen. Vannata keerde vervolgens in Juli 2018 terug in de Octagon tegen Drakkar Klose. Vannata wist wederom niet te winnen, hij verloor via Unanimous Decision. Vannata werd vervolgens gekoppeld aan Matt Frevola tijdens UFC 230 in New York. In een zeer spectaculair gevecht kwamen beide vechters niet verder dan een Draw. Vannata was vervolgens “free agent” en leek niet bij de UFC te blijven. Echter verlengde hij uiteindelijk toch.
Marcos Mariano (MMA 6-4/UFC 0-0) is een Braziliaanse MMA vechter die sinds 2014 te vinden is in het Pro-MMA circuit. Mariano debuteerde met een verlies, maar wist in zijn tweede gevecht de sterke Ary Farias via Split Decision te verslaan. Na vervolgens ook van Rafael Speranza gewonnen te hebben verloor Mariano tweemaal achter elkaar. Hierna wist hij een stijgende lijn te pakken en won hij drie gevechten op rij waaronder een overwinning tegen Diego Cabral. Na vervolgens verloren te hebben van Alan Francis in Oktober 2017 vocht Mariano een jaar niet. Bij zijn terugkeer pakte hij een overwinning tegen Alessandro Taiete de Matos. Nu mag hij zijn UFC debuut maken tijdens UFC 234. Mariano traint met UFC legende Anderson Silva die eveneens op dit evenement vecht.
Blijf MMA DNA in de gaten houden voor het laatste MMA nieuws uit binnen-en buitenland.