breaking news

Josh Emmett en Jeremy Stephens verzorgen Main Event tijdens UFC Orlando

January 19th, 2018 | by Stefan Van Erp

Josh Emmett en Jeremy Stephens gaan het Main Event verzorgen van UFC on FOX 28 in Orlando op 24 februari aanstaande. Beide heren komen van een spectaculaire overwinning af en zitten niet ver van een eventueel titelgevecht af. Beide heren staan bekend om hun harde stoten en de kans dat deze partij de volle 5 ronden gaat volmaken is niet heel groot. 

Josh Emmett (MMA 13-1/UFC 4-1) zit sinds Mei 2016 in de UFC. De man uit Sacramento kwam op short notice binnen, nadat Nick Hein geblesseerd raakte een paar dagen voor zijn gevecht tegen Jon Tuck. Emmett tekende een UFC contract en werd ingevlogen naar Rotterdam om het op te nemen tegen Jon Tuck. Emmett won uiteindelijk het gevecht via Split Decision. Emmett vocht bijna de gehele derde ronde met een gebroken vinger die voor 90% van zijn hand was gescheurd. Emmett zou vervolgens in Canada vechten tegen Jeremy Kennedy, maar moest door een blessure verstek laten gaan. Daarna keerde hij alsnog terug in 2016. Tijdens UFC on FOX 22 in zijn eigen Sacramento, Californië wist Emmett via Unanimous Decision Scott Holtzman te verslaan. Vervolgens nam Emmett het eerder dit jaar in Buffalo, New York het op tegen MMA veteraan en UFC debutant Desmond Green. In een zeer competitief gevecht was het uiteindelijk Green die via Split Decision het gevecht won en Emmett zijn allereerste verliespartij binnen zijn Pro-MMA carrière toebracht. Tijdens UFC Gdansk in oktober dit jaar keerde Emmett terug in de Octagon tegen de Braziliaan Felipe Arantes. In een ongelooflijk dominant gevecht van de Amerikaan won hij eenvoudig via Unanimous Decision. Daarna nam Emmett het op short notice op tegen Ricardo Lamas. In een van de grootste upsets van het jaar sloeg de Amerikaan Lamas KO en stormde hij de top 5 van de divisie binnen.

Jeremy Stephens (MMA 27-14/UFC 14-13) vecht al sinds 2007 voor de UFC. Stephens is een vechter die winstpartijen continu afwisselt met verliespartijen. Echter is Stephens een echte fan’s favourite aangezien zijn partijen meestal spectaculair zijn. Zo heeft Stephens KO overwinningen op zijn naam staan tegen Rafael Dos Anjos, Dennis Bermudez en Ronny Jason. Echter zoals eerder gezegd wisselt Stephens goede partijen af met matige partijen. Zo was Stephens met zijn overwinning op Renan Barao begin 2016 behoorlijk in aanzien gestegen. De carrière van Stephens leek in 2014 bergafwaarts te gaan na verliespartijen tegen zowel Cub Swanson als Charles Oliveira. Stephens kwam echter ”letterlijk” keihard terug met een Flying Knee KO tegen Dennis Bermudez (zoals eerder vermeldt). Vervolgens werd verloren van topcontender Max Holloway, maar afgelopen Mei 2016 wist Stephens een zwaarbevochten decision af te dwingen tegen Renan Barao. Dit leverde Stephens een gevecht op in New York tegen topcontender en voormalig UFC Lightweight Kampioen Frankie Edgar. In een zeer vermakelijk gevecht gaf de ”wrestling game” van Frankie Edgar uiteindelijk de doorslag. Edgar won via Unanimous Decision. Stephens werd vervolgens in April dit jaar gekoppeld aan de ongeslagen Braziliaan Renato Moicano. Stephens was zwaar favoriet bij het ingaan van het gevecht, maar had de eerste twee rondes geen antwoord op de goede lowkicks en takedowns van Moicano. In de derde ronde leek het gevecht zich te keren in het voordeel van Stephens, echter bleek het uiteindelijk te laat. Slechts een jurylid zag het gevecht voor de Amerikaan, terwijl twee juryleden het gevecht voor Moicano zagen waardoor Moicano won via Split Decision. Stephens verloor hiermee zijn Top 5 ranking. Echter wist hij door een overwinning op Gilbert Melendez via Unanimous Decision wel zijn top 10 ranking vast te houden. Het vizier van Stephens staat hierdoor weer naar boven gericht. Zeker na zijn gevecht tegen Doo Ho Choi in januari van dit jaar. Stephens won zeer overtuigend via een TKO en zal zich met een overwinning op Emmett weer in de top 5 van de divisie nestelen.

Volg MMA DNA voor al het MMA nieuws uit binnen- en buitenland! 

Comments are closed.

Translate »