breaking news

Jimi Manuwa out, Eryk Anders vs. Thiago Santos is het nieuwe Main Event voor UFC São Paulo

September 17th, 2018 | by Marcel Dorff
Jimi Manuwa out, Eryk Anders vs. Thiago Santos is het nieuwe Main Event voor UFC São Paulo
UFC
0

Aankomende zaterdag zal UFC Fight Night 137 in São Paulo, Brazilië plaatsvinden. In eerste instantie werd er een Main Event aangekondigd tussen Jimi Manuwa en Glover Teixeira. Teixeira raakte echter geblesseerd waarna Thiago Santos inviel. Echter weet MMA Junkie nu te melden dat ook Jimi Manuwa geblesseerd is geraakt. De UFC heeft Eryk Anders (net als Santos normaal gesproken een Middleweight vechter) bereidt gevonden om het op te nemen tegen Thiago Santos in de Light-Heavyweight divisie. Beide mannen treffen elkaar in de Octagon van het Ginasio do Ibirapuera tijdens het Main Event.

Thiago Santos (MMA 18-6/UFC 10-5) kwam via TUF Brazil 2 de UFC binnen. Santos verloor in de kwartfinales van de latere winnaar Leonardo Santos, maar zou toch een kans krijgen van de UFC. Maar ook tijdens zijn debuut ging het niet goed. Santos verloor van TUF Brazil 1 winnaar Cezar Ferreira binnen één minuut via Guillotine Choke Submission. De UFC gaf Santos nog een laatste kans tegen landgenoot Rony Markes. Santos greep deze kans en finishte Markes via TKO binnen één minuut. Hierna werd weliswaar verloren van Uriah Hall, maar vervolgens wist Santos een winstreak neer te zetten van vier gevechten. Onder meer veteraan Nate Marquardt, de ongeslagen Elias Theodorou en de Canadees Steve Bossé werden verslagen. Door deze overwinningen kwam Santos de Top 15 van de UFC Middleweight divisie binnen. Tijdens UFC 200 viel Santos in als late replacement voor de geblesseerde Derek Brunson. Santos nam het op tegen Gegard Mousasi. Mousasi was duidelijk een maatje te groot en finishte de Braziliaan in de eerste ronde via KO. In September 2016 vocht Santos tegen ”heavy underdog” Eric Spicely. Spicely verraste vriend en vijand door Santos via Rear Naked Choke Submission in Brazilië te finishen. Santos kon een overwinning goed gebruiken om zijn ”two fight losing streak” te doorbreken. Dit deed hij in Canada. Santos versloeg de Welshman Jack Marshman via TKO in de tweede ronde. Santos was zelf in de eerste ronde nog knockdown gegaan, maar knokte zich dus sterk terug. Santos wist aan die prestatie tijdens International Fight Week 2017 een goed vervolg te geven. Zo versloeg Santos de Roufusport vechter Gerald Meerschaert via TKO in de tweede ronde. Santos werd vervolgens ingepland tegen Michal Materla tijdens het Main Event van UFC Gdansk. Echter zag Materla af van een UFC contract, en werd Santos overgeheveld naar de Fight Night card in São Paulo. Santos bleek te sterk voor Jack Hermansson. Santos finishte het gevecht laat in de eerste ronde via TKO. Vervolgens keerde Santos terug tijdens UFC Belem in Februari 2018 tegen Anthony Smith. In een gevecht dat werd beloond met de Fight of the Night bonus won Santos in de tweede ronde via TKO. Met een winstreak van vier gevechten nam Santos het vervolgens op tegen David Branch tijdens UFC Atlantic City in April 2018. Santos verloor in de eerste ronde via KO en zag zijn winstreak gebroken worden. Santos werd vervolgens tijdens UFC 227 gematcht met UFC debutant Kevin Holland. In een spectaculair gevecht won Santos via Unanimous Decision. Santos nam vervolgens een short notice partij aan tegen Jimi Manuwa in de Light-Heavyweight divisie. Echter door een blessure van Manuwa werd Eryk Anders de tegenstander.

Embed from Getty Images

Eryk Anders (MMA 11-1/UFC 3-1) is een vechter die in Juli 2017 van de LFA organisatie afkwam. Anders pakte daar een maand eerder de allereerste titel in de Middleweight divisie door Brendan Allen via Unanimous Decision te verslaan. Anders verving op ”8 days notice” de Italiaan Alessio Di Chirico tegen de Braziliaanse MMA veteraan Rafael Natal. In een van de meest indrukwekkende debuutgevechten in 2017 wist Anders zijn tegenstander in de eerste ronde KO te slaan en op zeer indrukwekkende manier dus zijn allereerste overwinning in de Octagon te pakken. In December 2017 zou Anders aantreden tegen John Phillips, echter ging deze partij niet door omdat Phillips zich blesseerde. Hierdoor werd LFA Middleweight Kampioen Markus Perez door de UFC gecontracteerd. Anders (de eerste LFA Middleweight Kampioen) nam het tijdens UFC Fresno op tegen Markus Perez (de tweede LFA Middleweight Kampioen). Anders was duidelijk de betere van de twee en won via Unanimous Decision. Anders vroeg na zijn gevecht om een match-up tegen Lyoto Machida. Dit gevecht zou gerealiseerd worden tijdens het Main Event van UFC Belem in Februari 2018. Anders zou het gevecht via een controversiële Split Decision verliezen en hierdoor zijn ongeslagen status eveneens verliezen. Anders maakte vervolgens zijn opwachting tegen Tim Williams tijdens UFC Lincoln. Anders wist in een gelijkwaardige partij uiteindelijk in de derde ronde via Headkick KO te winnen. “Ya Boi” kreeg hiervoor de Performance of the Night bonus. Anders komt uit Birmingham, Alabama waar hij ook traint bij Spartans Fitness MMA.

Embed from Getty Images

Powered by Aiki Budo.

Blijf MMA DNA in de gaten houden voor het laatste MMA nieuws uit binnen-en buitenland.

Comments are closed.

Translate »