Zojuist is bekend geworden dat Flyweights Louis Smolka en Tim Elliott het tijdens UFC Fight Night 108 in Kansas City, Missouri tegen elkaar op zullen nemen. Op 15 April 2017 zullen beide mannen elkaar treffen in de Octagon van het Sprint Center. Het gevecht zal waarschijnlijk deel uit maken van de Main Card.
Louis Smolka (MMA 11-3/UFC 5-3) is een van de grootste talenten uit de UFC Flyweight divisie, maar zit op dit moment in een dip. Smolka debuteerde in de UFC in 2014. Hij won zijn partij tegen Alptekin Ozkilic via Unanimous Decision. Na een kleine setback (Split Decision verlies tegen Chris Cariaso) datzelfde jaar kwam Smolka ijzersterk terug. Zo wist hij Richie Vaculik, Neil Seery, Paddy Holohan en Ben Nguyen achter elkaar te verslaan waardoor hij een winstreak had van vier gevechten. Wat nog meer imponeerde was dat hij zowel Vaculik, Holohan en Nguyen alledrie voor hun eigen thuispubliek wist te finishen. Smolka zou vervolgens vechten tegen Pettis, maar een blessure van Pettis gooide roet in het eten. Brandon Moreno die via TUF 24 de UFC binnenkwam nam het gevecht aan op short notice. Moreno verbaasde vriend en vijand door de hooggerankte Smolka via Guillotine Choke in de eerste ronde te finishen. Smolka nam het vervolgens op tegen de sterke Ray Borg. Smolka werd drie rondes lang ”outworked” op de grond en verloor via Unanimous Decision. Voor Smolka het tweede verlies op rij in korte tijd. Smolka die werd gezien als een directe bedreiging voor de Top 5 zal tegen Elliott moeten winnen om zijn Top 15 ranking te behouden.
Tim Elliott (MMA 13-7-1/UFC 2-5-0) kwam in 2012 de UFC binnen. De publiekslieveling die zijn stijl beschrijft als ”Awkward MMA” verloor zijn debuut via Unanimous Decision tegen John Dodson. Vervolgens versloeg Elliott zowel Jared Papazian als Louis Gaudinot via Unanimous Decision. Elliott werd vervolgens gekoppeld aan de Rus Ali Bagautinov. De nieuwkomer Bagautinov bleek te sterk en won via Unanimous Decision. Vervolgens verloor Elliott via Guillotine Choke Submission in de eerste ronde van Joseph Benavidez. Nadat vervolgens ook verloren werd via Unanimous Decision van Zach Makovsky verlengde de UFC het contract van Elliott niet. Elliott verliet de UFC met een 2-4 record, maar had in bijna al zijn gevechten aangetoond mee te kunnen met zijn tegenstanders. Elliott ging vervolgens naar de Titan FC organisatie waar hij de Flyweight Titel won, en ook nog tweemaal verdedigde. Ondertussen zette de UFC een toernooi op tussen 16 Flyweight Kampioenen buiten de UFC die met elkaar moesten strijden tijdens TUF 24 om te bepalen wie tegen UFC Flyweight Kampioen Demetrious Johnson mocht vechten. Tim Elliott werd ook uitgenodigd, en zou het toernooi winnen. Elliott begin 2015 ”gecut” door de UFC maakte een ongekende comeback en mocht eind 2016 voor de UFC belt vechten tegen Demetrious Johnson. Elliott zou de eerste ronde winnen, maar had in het vervolg geen antwoord op de kunsten van ”Mighty Mouse” die uiteindelijk won via Unanimous Decision. Maar Elliott is terug in de UFC en is klaar voor zijn tweede run. En mag het in zijn thuishaven gaan opnemen tegen Smolka.