De UFC heeft zojuist drie gevechten toegevoegd aan de UFC 219 card in Las Vegas, Nevada op 30 December 2017. Zo zal voormalig UFC Bantamweight Kampioen Dominick Cruz na precies één jaar zijn terugkeer maken in de Octagon tegen ”rising star” Jimmie Rivera. Ook zal Carla Esparza, de voormalig Women’s Strawweight Kampioene haar opwachting maken tegen de ongeslagen Cynthia Calvillo. En tot slot kondigde de UFC een Flyweightclash aan tussen Louis Smolka en Matheus Nicolau. De gevechten vinden allen plaats in de T-Mobile Arena te Las Vegas, Nevada.
Lees hieronder meer over de vechters.
Dominick Cruz vs. Jimmie Rivera
Dominick Cruz (MMA 22-2/UFC 5-1) is misschien wel de beste Bantamweight ter wereld. Cruz had een winstreak van 13 gevechten. ”The Dominator” verloor tijdens zijn WEC debuut op Featherweight tegen Urijah Faber. Vervolgens won Cruz liefst 13 maal!! Cruz ging vervolgens een gewichtsklasse omlaag, en na overwinningen tegen onder meer Ian McCall en Joseph Benavidez mocht Cruz voor de WEC Bantamweight Titel vechten tegen de destijds kampioen Brian Bowles. Cruz won via TKO aan het einde van de tweede ronde na een blessure van Bowles. Vervolgens versloeg Cruz opnieuw Joseph Benavidez, waarna hij tijdens het laatste WEC evenement afrekende met Scott Jorgensen. Doordat de WEC werd overgenomen door de UFC, werd de WEC Titel veranderd in de UFC titel. In 2011 verdedigde Cruz zijn belt tweemaal. Cruz revancheerde zijn enige verlies tegen Urijah Faber en wist ook de inmiddels onverslaanbaar geachte Demetrious Johnson via Unanimous Decision te verslaan. Cruz vocht vervolgens bijna drie (!!) jaar niet in verband met aanhoudende blessures. Hij moest zijn belt inleveren. Cruz maakte zijn comeback in 2014 tegen Takeya Mizugaki. Cruz finishte de Japanner na iets meer dan een minuut via TKO. Vervolgens zou Cruz opnieuw anderhalf jaar out zijn met een blessure. Begin 2016 maakte Cruz opnieuw zijn comeback. Dit keer tegen TJ Dillashaw voor de Bantamweight titel. Cruz leek herboren en nog altijd even sterk als voor zijn blessures. Cruz won via Split Decision en pakte dus terug wat volgens velen nog steeds van hem was. De UFC Bantamweight Titel. Cruz verdedigde de titel afgelopen in Mei 2016 tegen wie anders dan Urijah Faber. Cruz was duidelijk de bovenliggende partij en won via Unanimous Decision. Echter verslikte Cruz zich in ”New kid on the Block” Cody Garbrandt. De leerling van Urijah Faber deed wat zijn meester een aantal maanden eerder niet kon. Hij versloeg Cruz op de ”Cruz manier” via Unanimous Decision waardoor Cruz voor het eerst écht zijn belt verloor.
Jimmie Rivera (MMA 21-1/UFC 5-0) is een voormalig King of the Cage, Cage Fury FC & Ring of Combat Kampioen. ”El Terror” kwam met een winstreak van 15 gevechten in 2015 op short notice de UFC binnen. (Rivera probeerde het eerder via TUF 14, maar verloor destijds het eliminatiegevecht van latere finalist Dennis Bermudez). Rivera won zijn UFC debuut via TKO in de eerste ronde van Marcus Brimage. Vervolgens volgde in 2015 nog een overwinning tegen Pedro Munhoz. De Braziliaan verloor in Brazilië via Split Decision van Rivera. Begin 2016 werd Rivera gematcht tegen de sterke Iuri Alcantara. In een Fight of the Night performance wist Rivera via Unanimous Decision aan het langste eind te trekken. In September 2016 zette Rivera zijn naam wereldwijd op de kaart door tijdens de PPV van UFC 203 voormalig WEC Featherweight Kampioen en viermalig UFC Bantamweight titeluitdager Urijah Faber via een dominante Unanimous Decision te vloeren. Rivera werd vervolgens gematcht tegen Bryan Caraway. Echter raakte Caraway geblesseerd, en zou worden vervangen door Marlon Vera. Echter zag Rivera dit gevecht om ethische redenen niet zitten, en besloot de partij niet te accepteren. Rivera keerde vervolgens in Juli dit jaar terug tijdens UFC Long Island tegen de Braziliaan Thomas Almeida. In een zeer boeiend en goed gevecht liet Rivera zien dat hij zowel staand als op de grond zeer sterk is en won hij terecht via Unanimous Decision.
Cynthia Calvillo vs. Carla Esparza
Cynthia Calvillo (MMA 6-0/UFC 3-0) tekende begin 2017 een contract bij de UFC. De ongeslagen vechtster traint bij Team Alpha Male met onder meer UFC Bantamweight Kampioen Cody Garbrandt. Calvillo won tijdens de eerste show van LFA. Via TKO in de tweede ronde werd Montana Stewart verslagen. Calvillo maakte in Maart 2017 haar UFC debuut tegen TUF 23 Runner-Up Amanda Cooper. Calvillo wist het gevecht in de eerste ronde te beslissen via Rear Naked Choke Submission en zo haar eerste overwinning binnen de organisatie te pakken. Amper een maand later zagen we Calvillo alweer terug in de Octagon. Ditmaal was Pearl Gonzalez de tegenstander. Calvillo domineerde de partij en finishte Gonzalez via Rear Naked Choke Submission in de derde ronde. Calvillo wist zich binnen twee maanden in de organisatie in de Top 15 van de divisie te vechten. In Juli dit jaar vocht Calvillo in Glasgow tegen de Schotse Joanne Calderwood. In een zeer boeiend en goed gevecht was het uiteindelijk Calvillo die via Unanimous Decision won en daarmee zelfs al de Top 10 van de divisie binnenkwam.
Carla Esparza (MMA 12-4/UFC 3-2) kwam in 2014 als grote favoriet en Invicta FC Strawweight Kampioene de UFC binnen. Esparza deed mee aan TUF 20. De winnaar zou gekroond worden tot allereerste UFC Women’s Strawweight Kampioene. Tijdens de eliminatieronde stond Esparza tegenover Angela Hill. Esparza won het gevecht vrij eenvoudig via Rear Naked Choke Submission in de eerste ronde. Vervolgens vocht Esparza tegen Tecia Torres. Ditmaal worstelde Esparza zich naar een Majority Decision win. In de halve finale wachtte vervolgens Jessica Penne. Penne werd verslagen via Unanimous Decision, waarna in de finale Rose Namajunas klaar stond. Esparza was dominant en won het gevecht via Rear Naked Choke Submission in de derde ronde waardoor ze de allereerste Women’s Strawweight Kampioen van de UFC werd. Lang kon Esparza echter niet van haar titel genieten. Drie maanden later ging het totaal mis voor Esparza. Joanna Jedrzejczyk gebruikte de kersverse kampioene als bokszak en won via TKO in de tweede ronde. Esparza verdween compleet van de radar, om een jaar later plots terug te keren op short notice tegen de Braziliaanse Juliana Lima. Esparza wist Lima drie rondes op de grond te controleren en behaalde een op het oog zeer eenvoudige Unanimous Decision. In Februari van dit jaar vocht Esparza tegen haar TUF 20 rivale Randa Markos in Canada. Esparza verloor in een zeer close gevecht via Split Decision, en moest vervolgens tegen Maryna Moroz winnen om niet buiten de Top 10 te vallen. Esparza was dominant in het gevecht met Moroz. En won een terechte Unanimous Decision.
Louis Smolka vs. Matheus Nicolau
Louis Smolka (MMA 11-4/UFC 5-4) is een van de grootste talenten uit de UFC Flyweight divisie, maar zit op dit moment in een dip. Smolka debuteerde in de UFC in 2014. Hij won zijn partij tegen Alptekin Ozkilic via Unanimous Decision. Na een kleine setback (Split Decision verlies tegen Chris Cariaso) datzelfde jaar kwam Smolka ijzersterk terug. Zo wist hij Richie Vaculik, Neil Seery, Paddy Holohan en Ben Nguyen achter elkaar te verslaan waardoor hij een winstreak had van vier gevechten. Wat nog meer imponeerde was dat hij zowel Vaculik, Holohan en Nguyen alledrie voor hun eigen thuispubliek wist te finishen. Smolka zou vervolgens vechten tegen Pettis, maar een blessure van Pettis gooide roet in het eten. Brandon Moreno die via TUF 24 de UFC binnenkwam nam het gevecht aan op short notice. Moreno verbaasde vriend en vijand door de hooggerankte Smolka via Guillotine Choke Submission in de eerste ronde te finishen. Smolka nam het vervolgens op tegen de sterke Ray Borg. Smolka werd drie rondes lang ”outworked” op de grond en verloor via Unanimous Decision. Voor Smolka het tweede verlies op rij in korte tijd. Smolka die werd gezien als een directe bedreiging voor de Top 5 moest tegen Elliott winnen om zijn Top 10 ranking te behouden. Dit ging echter opnieuw mis. Elliott en Smolka maakte er dan weliswaar een zeer spectaculair gevecht van dat door de UFC werd beloond met de Fight of the Night bonus, maar helaas voor Smolka was Elliott de dominante partij waardoor Smolka voor de derde keer op rij verloor. Smolka zal moeten winnen van Nicolau om nu ook niet zijn Top 15 ranking kwijt te raken.
Matheus Nicolau (MMA 12-1-1/UFC 2-0-0) kwam via TUF Brazil 3 de UFC binnen. Nicolau won zijn eliminatie gevecht tegen de latere winnaar Reginaldo Vieira (Vieira kwam terug in het toernooi door een blessure), maar verloor vervolgens de halve finale van Dileno Lopes. Ondanks dat gegeven kreeg Nicolau alsnog een gevecht op een UFC card aangeboden. Hij won zijn eerste gevecht in de UFC via Japanese Necktie Submission (de eerste ooit in de UFC) tegen zijn goede vriend Bruno Korea. Nicolau verbaasde in zijn tweede gevecht echter vriend en vijand door de hooggerankte en voormalig titeluitdager John Moraga te verslaan. Nicolau zou vervolgens vorig jaar in Brazilië vechten tegen de Japanner Ulka Sasaki. Echter werd Nicolau geschorst door USADA nadat hij positief werd getest voor het gebruik van verboden middelen. Tegen de tijd dat het gevecht tegen Smolka zal plaatsvinden is Nicolau weer gerechtigd om te vechten.