breaking news

Cub Swanson vs. Brian Ortega verzorgen het Main Event voor UFC Fresno

October 2nd, 2017 | by Marcel Dorff

Vorige week wist Farah Hannoun naar buiten te brengen dat de UFC bezig zou zijn om een gevecht tussen Cub Swanson en Brian Ortega in te plannen als Main Event voor UFC Fight Night 123 in Fresno, Californië. Swanson liet destijds weten nog niets gehoord te hebben van de UFC, maar er absoluut voor open te staan. Inmiddels heeft Swanson bevestigd dat hij zal vechten op 9 December 2017 in het Save Mart Center tegen Brian Ortega. Het gevecht zal dienen als Main Event die avond.

Cub Swanson (MMA 25-7/UFC 10-3) is een echte veteraan van de sport. De voormalig King of the Cage en WEC vechter kwam in 2011 de UFC binnen. Hij maakte zijn debuut tijdens het eerste UFC evenement op FOX tegen Ricardo Lamas. Lamas op dat moment nog niet gerekend tot de top van de divisie verraste destijds door Swanson in de tweede ronde via een Arm-Triangle Choke Submission te stoppen. Swanson wist na het verlies maar liefst zes gevechten achter elkaar te winnen, tegen onder meer Jeremy Stephens, Dustin Poirier en Charles Oliveira. De man uit Palm Springs, Californië werd meerdere keren een titelgevecht beloofd door de organisatie tegen José Aldo (dit zou een rematch zijn). Echter was voor de UFC het financiële aspect weer eens belangrijker dan het sportieve en werd Conor McGregor vrijwel uit het niets naar voren geschoven. Swanson moest het doen met een gevecht tegen Frankie Edgar. Edgar domineerde Swanson het hele gevecht en won uiteindelijk zeer laat in de vijfde ronde via een Neck Crank Submission. Swanson verloor vervolgens opnieuw, ditmaal van de inmiddels Kampioen Max Holloway. Vervolgens werkte Swanson zich weer naar boven door zowel Hacran Dias als Tatsuya Kawajiri via Unanimous Decision te verslaan. Eind 2016 stond Swanson tegenover het Zuid-Koreaanse wonderkind Doo Ho Choi. In een absoluut magistraal gevecht wist Swanson via Unanimous Decision uiteindelijk de buit mee naar huis te nemen. Vele mediaoutlets bestempelde dit gevecht als het beste gevecht van 2016. Vervolgens vocht Swanson in April dit jaar een zeer opmerkelijk gevecht. De niet gerankte Artem Lobov werd door de UFC naar voren geschoven om het op te nemen tijdens het Main Event van UFC Nashville tegen Swanson. Swanson had geen enkele moeite over vijf rondes met de Rus en versloeg hem via Unanimous Decision. Swanson nam vervolgens een paar maanden vrij aangezien hij voor het eerst vader werd. Nu vlak voor het einde van het jaar is hij dus terug.

Brian Ortega (MMA 12-0-0-1/UFC 4-0-0-1) kwam in 2014 de UFC binnen. Ortega kwam over van RFA organisatie waar hij de Featherweight titel in bezit had. Ortega debuteerde tegen Mike De La Torre. Ortega had weinig moeite met De La Torre en versloeg de MMA Lab vechter via Rear Naked Choke Submission vroeg in de eerste ronde. Echter werd het gevecht later omgezet in een No-Contest nadat Ortega positief testte voor het gebruik van Anabolen Steroïden. Ortega kreeg een schorsing van negen maanden aan zijn broek, en een boete van 2500 dollar. Ortega maakte vervolgens na zijn schorsing zijn comeback tegen de Braziliaanse veteraan Thiago Tavares. Tavares leek de eerste twee rondes te pakken, maar was totaal uitgeput aan het einde van de derde ronde. Ortega profiteerde en finishte de Braziliaan via TKO laat in de derde ronde. Ortega vocht vervolgens begin 2016 tegen TUF 14 winnaar Diego Brandão. Brandão pakte net als Tavares de eerste twee rondes en leek af te stevenen op een Unanimous Decision overwinning. Maar vroeg in de derde ronde leek Ortega opnieuw wakker te worden. Ortega wist Brandão via Triangle Choke Submission te finishen en zo opnieuw een overwinning in de derde ronde te pakken. Vijf maanden na het gevecht tegen Brandão stond veteraan Clay Guida klaar om het op te nemen tegen Ortega. Opnieuw ondervond Ortega heel veel problemen tegen een opgeleefde Guida in de eerste twee rondes. Maar net als in de vorige twee partijen kwam Ortega terug in de derde ronde. Met nog minder dan 30 seconden te gaan wist Ortega een perfecte knie op de kin van Guida te timen. Guida ging KO waardoor Ortega zijn derde overwinning in de UFC op zijn resumé kon bijschrijven. Ortega zou het vervolgens in het najaar van 2016 opnemen tegen Hacran Dias. Ortega raakte helaas geblesseerd en moest verstek laten gaan. Vervolgens kwam de Amerikaan in Juli tijdens UFC 214 terug. Ditmaal was de eveneens ongeslagen Braziliaan Renato Moicano de tegenstander. En opnieuw leken de eerste twee rondes naar de tegenstander te gaan. En zoals altijd wist Ortega in de derde ronde een weg te vinden om te winnen. De BJJ Black Belt Moicano ging voor een takedown, echter wist Ortega te counteren met zijn favoriete Guillotine Choke Submission. Moicano moest aftikken waardoor Ortega won. De UFC beloonde het gevecht meer dan terecht met de Fight of the Night bonus.

Comments are closed.

Translate »