De ongeslagen Moldaviër Alexander Romanov gaat zijn lang verwacht debuut maken in de Octagon. Op 5 september treft hij de Braziliaan Marcos Rogerio de Lima in het UFC APEX te Las Vegas, Nevada. Dit weten bronnen ons te melden. Beide mannen treffen elkaar in de Heavyweight divisie.
Alexander Romanov (MMA 11-0/UFC 0-0) is een Moldavische MMA vechter die zijn Pro-MMA debuut maakte in 2016. Romanov kwam vooral uit voor het Moldavische Eagles FC waar hij in 2018 de Interim Heavyweight titel wist te pakken door Alexander Stolyarov via KO binnen 25 seconden te stoppen. Romanov zou nooit voor de “undisputed” titel vechten, maar wist hierna nog vier overwinningen te pakken tegen onder meer Bellator MMA veteraan Virgil Zwicker en Sergio Freitas. De Moldaviër komt met een ongeslagen record en een 100% finishratio de UFC binnen. Echter kon hij moest hij in Juli 2020 zijn geplande debuut aan zich voorbij laten gaan in verband met COVID-19.
Marcos Rogério de Lima (MMA 17-6-1/UFC 6-4-0) (in Brazilië beter bekend als Marcos Pezão wat Bigfoot betekend) kwam voor het eerst in beeld tijdens het derde seizoen van TUF Brazil. Daar verloor hij in de halve finale van de latere winnaar Antonio Carlos Junior. De Lima kreeg alsnog een gevecht tijdens de TUF Finale aangeboden, en wist te imponeren met een KO binnen 20 seconden tegen Richardson Moreira. Na in 2014 ook zijn tweede gevecht via TKO te hebben gewonnen tegen Igor Pokrajac, werd De Lima in 2015 gekoppeld aan Nikita Krylov. Krylov bleek een maatje te groot en wist De Lima in de eerste ronde via een Rear Naked Choke Submission te stoppen. Acht maanden later (inmiddels in 2016) wist De Lima de getalenteerde Clint Hester in de eerste ronde via Arm-Triangle Choke Submission te finishen. Helaas voor De Lima verloor hij in zijn meest voorlaatste gevecht tegen nieuwkomer Gadzhimurad Antigulov. De Rus wist vroeg in de eerste ronde een Guillotine Choke Submission bij de Lima aan te zetten. Lima tapte hierop waardoor hij verloor voor eigen publiek. Echter kwam de Lima in Februari van dit jaar sterk terug. De Braziliaan versloeg late replacement Jeremy Kimball via TKO in de eerste ronde. De Lima kreeg vervolgens een grote kans van de UFC aangeboden om tegen Top 10 vechter Ovince St.Preux te vechten. De Lima was echter niet opgewassen tegen ”OSP” en verloor via een Von Flue Choke Submission in de tweede ronde. De Lima zou vervolgens tijdens UFC Rotterdam vechten tegen Saparbek Safarov in September 2017. Echter werd de Lima in verband met een potentiële USADA overtreding van het gevecht gehaald. Echter is inmiddels bewezen dat de Lima onterecht was geschorst en is zijn schorsing teruggedraaid. De Lima zou het opnemen tegen Ruslan Magomedov tijdens UFC 230 in New York, maar kreeg na visumproblemen van Magomedov als vervanger de Pool Adam Wieczorek tegenover zich. De Lima vocht sterk en won overtuigend via Unanimous Decision. De Lima werd vervolgens in Maart 2019 tijdens UFC Praag gekoppeld aan Stefan Struve. Na een uitstekende en dominante eerste ronde van Lima draaide de partij in de tweede ronde volledig. De Lima verloor via Arm-Triangle Choke Submission. Precies een jaar later wist De Lima wél te winnen. Via TKO in de eerste ronde werd gewonnen van Ben Sosoli.
Blijf MMA DNA in de gaten houden voor het laatste MMA nieuws uit binnen-en buitenland.