breaking news

Evenementen

 

26 oktober 2018 | Thuwunna Indoor Stadium | Yangon, Myanmar.

ONE Championship 81: Pursuit of Greatness

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Aung La N Sang vs. Mohammad Karaki MIDDLE.CHAMPIONSHIP Luis Santos vs. Daichi Abe
Rafael Nunes vs. Movlid Khaibulaev Ma Xu Dong vs. Ahmad Qais Jasoor
Phoe Thaw vs. Keanu Subba Rudy Augustian vs. Kaji Ebin
Ibrahim El Bouni vs. Tarik Khbabez (Kickboxing Fight) Joseph Lisiri vs. Josh Tonna (Kickboxing Fight)
Radeem Rahman vs. Masakazu Imanari
Han Zi Hao vs. Ryan Jakiri (Kickboxing Fight)
Ye Thway Ne vs. Mite Yine

 

26 oktober 2018 | Complejo Nissan de Gimnasia | Guadalajara, Mexico.

Combate Americas: La Batalla de Guadalajara

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Enrique Marín vs. Marco Elpidio Victor Madrigal vs. Christian Quinonez
Edgar Chairez vs. Axel Osuna Brenda Enriquez vs. Alitzel Mariscal
Marcelo Rojo vs. Jesse Strader Alejandro “Pato” Martinez vs. Jordan Beltran
Leo Rodriguez vs. Ramon Lopez
Alejandro Solorzano vs. Mike Villareal
Mahatma García vs. Federico Betancourt
Luis Ceron vs. Jose Alberto Martinez
Guillermo Torres vs. Mario Tena
Bryan Arreaga vs. Marco Messi Dominguez

 

27 oktober 2018 | Nishtar Park Sports Complex | Lahore, Pakistan.

Brave CF 17: Cavalheiro vs. Abdouraguimov

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Rodrigo Cavalheiro vs. Abdoul Abdouraguimov Zia Mashwani vs. Yibugele
Jeremy Pacatiw vs. Uloomi Karim Shaheen Ahmed Amir vs. John Brewin
JP Buys vs. Gamzat Magomedov Haider Farman vs. Ariel Oliveros
Mehmosh Raza vs. Arben Escayo Najam Khan vs. Mohammad Wasim
Frans Mlambo vs. Aidan James Abbas Khan vs. Sikandar Badar

 

27 oktober 2018 | Avenir Centre | Moncton, New Brunswick, Canada.

UFC Fight Night 138: Oezdemir vs. Smith

MAIN CARD (04.00u op FoxSports 4/5/6) PRELIMINARY CARD (02.00u op UFC FightPass)
Volkan Oezdemir vs. Anthony Smith Nordine Taleb vs. Sean Strickland
Artem Lobov vs. Michael Johnson Thibault Gouti vs. Nasrat Haqparast
Misha Cirkunov vs. Patrick Cummins Calvin Kattar vs. Chris Fishgold
Andre Soukhamthath vs. Jonathan Martinez Sarah Moras vs. Talita Bernardo
Gian Villante vs. Ed Herman EARLY PREL. CARD (00.30 op UFC FightPass)
Alex Garcia vs. Court McGee Te Edwards vs. Don Madge
Arjan Singh Bhullar vs. Marcelo Golm
Stevie Ray vs. Jessin Ayari

 

2 november 2018 | Traktor Sport Palace | Chelyabinsk, Russia.

M-1 Challenge 98: Frolov vs. Silva

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Artem Frolov vs. Bruno Silva MIDDLE.CHAMPIONSHIP Sergei Goltsov vs. Yuriy Fedorov
Pablo Ortmann vs. Sergey Romanov Boris Medvedev vs. David Zakaryan
Magomed Magomedov vs. Arnaud Kherfallah Emmanuel Dawa vs. Ivan Bogdanov
Talekh Nadzhafzade vs. Jean Petrick Max Baruzdin vs. Ivan Tsygelnik
Denis Sulimov vs. Iliskhan Merzoev

 

2 november 2018 | Twin River Casino | Lincoln, Rhode Island, USA.

CES MMA 53: Paiva Jr. vs. Gravely

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Dinis Paiva Jr. vs. Tony Gravely BANTAM.CHAMPIONSHIP Parker Porter vs. Keith Bell
Richie Santiago vs. Billy Giovanella Anthony Wright vs. Dylan Lockard
James Quigg vs. Kris Moutinho Fabio Cherant vs. Ron Marshall
Kody Nordby vs. Zachary Burhans John Gotti III vs. Josh Zuckerman
Hilarie Rose vs. Jenna Serio
Johnny Lopez vs. Joshua Ricci

 

2 november 2018 | Hammerstein Ballroom | Manhattan, New York, USA.

GLORY 61: New York (KKB)

GLORY 61 GLORY 61 SUPERFIGHT SERIES
Sitthichai Sitsongpeenong vs. Josh Jauncey LIGHT.CHAMPIONSHIP Kevin VanNostrand vs. Massaro Glunder
Jady Menezes vs. Anissa Meksen W.SUP.BANTAM.CHAMPIONSHIP Asa Ten Pow vs. Niko Tsigaras
Chris Camozzi vs. Myron Dennis Joe Taylor vs. Ivan Galaz
Alan Scheinson vs. Omari Boyd Justin Houghton vs. Vince McGuinness
Ashley Nichols vs. Chommanee Sor Taehiran
GLORY 61 PRELIMS
Nate Richardson vs. Justin Greskiewicz
Malik Watson-Smith vs. Charles Rodriguez
Houssam El Kasri vs. Abraham Vidales
Jonathan Di Bella vs. Mohamed Lemjerdine
Harry Germain vs. Iskander Usmonov
John Pena vs. Joe Miller

 

3 november 2018 | MSG Arena | New York, New York, USA.

UFC 230: Cormier vs. Lewis

MAIN CARD (04.00u op FoxSports 4/5/6) PRELIMINARY CARD (02.00u op UFC FightPass)
Daniel Cormier vs. Derrick Lewis HEAVY.CHAMPIONSHIP Jason Knight vs. Jordan Rinaldi
Chris Weidman vs. Ronaldo “Jacaré” Souza Sijara Eubanks vs. Roxanne Modafferi
David Branch vs. Jared Cannonier Julio Arce vs. Sheymon Moraes
Karl Roberson vs. Jack Marshman Lyman Good vs. Ben Saunders
Derek Brunson vs. Israel Adesanya EARLY PRELIMINARY CARD (??.?? op UFC FightPass)
Lando Vannata vs. Matt Frevola
Shane Burgos vs. Kurt Holobaugh
Ruslan Magomedov vs. Marcos Rogerio de Lima
Brian Kelleher vs. Montel Jackson

 

9 november 2018 | Singapore Indoor Stadium | Kallang, Singapore.

ONE Championship 82: Heart of the Lion

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Angela Lee vs. Xiong Jing Nan W.STRAW.CHAMPIONSHIP Andrew Miller vs. Yodlekpet T-Ded 99 (Muay Thai Fight)
Bibiano Fernandes vs. Kevin Belingon BANTAM.CHAMPIONSHIP Tiffany Teo vs. Michelle Nicolini
Giorgio Petrosyan vs. Sorgraw Petchyindee (Kickboxing Fight) Adrian Pang vs. Kota Shimoishi
Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke vs. Himanshu Kaushik Hisyam Samsudin vs. Xie Bin
Garry Tonon vs. Sung Jong Lee Muhammad Aiman vs. Shuya Kamikubo
Panicos Yusuf vs. Muangthai P.K.Saenchai (Muay Thai Fight)
George Mann vs. Jo Nattawut (Muay Thai Fight)

 

9 november 2018 | Comerica Theatre | Phoenix, Arizona, USA.

LFA 53: Perez vs. Kenney

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Maikel Perez vs. Casey Kenney FLY.CHAMPIONSHIP Hunter Azure vs. AJ Robb
Kyle Stewart vs. Braden Smith Ryan Shell vs. Jimmy Scully
Kamuela Kirk vs. Kevin Croom LaRue Burley vs. Manny Villareal
Joey Miolla vs. Andrew Tenneson
Keoni Diggs vs. Harvey Park
Tom Ni vs. Kevin Natividad

 

10 november 2018 | Moscow Ice Palace | Moscow, Russia.

ACB 90: Moscow

MAIN CARD
Mukhamad Vakhaev vs. Sergey Bilostenniy HEAVY.CHAMPIONSHIP Dmitry Poberezhets vs. Salimgerey Rasulov
Eduard Vartanyan vs. Ustarmagomed Gadzhidaudov Rasul Mirzaev vs. Arman Ospanov
Andre Winner vs. Yusuf Raisov Alexey Polpudnikov vs. Alexander Peduson
Michinori Tanaka vs. Oleg Borisov Alexey Butorin vs. Cory Hendricks
Musa Khamanaev vs. Marcin Held Herdeson Batista vs. Alexander Sarnavskiy
Magomed Magomedov vs. Walter Pereira Abdul-Rakhman Temirov vs. Tural Ragimov
Georgi Karakhanyan vs. Timur Nagibin Sharaf Davlatmurodov vs. Umar Yankovskiy
Gamzat Khiramagomedov vs. Jae Young Kim

 

10 november 2018 | Pepsi Center | Denver, Colorado, USA.

UFC Fight Night 139: Edgar vs. Korean Zombie

MAIN CARD (04.00u op FoxSports 4/5/6) PRELIMINARY CARD (02.00u op UFC FightPass)
Frankie Edgar vs. Chan Sung Jung Maycee Barber vs. Hannah Cifers
Donald Cerrone vs. Mike Perry Davi Ramos vs. John Gunther
Joseph Benavidez vs. Ray Borg Ashley Yoder vs. Amanda Cooper
Raquel Pennington vs. Germaine de Randamie Chas Skelly vs. Bobby Moffett
Mike Trizano vs. Luis Peña EARLY PRELIMINARY CARD (??.?? op UFC FightPass)
Beneil Dariush vs. Thiago Moises

 

15 november 2018 | Menora Mivtachim Arena | Tel Aviv, Israel.

Bellator 209: Pitbull vs. Sanchez

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Patricio “Pitbull” Freire vs. Emmanuel Sanchez FEATHER.CHAMPIONSHIP Ido Halfon vs. Itay Tratner
Phil Davis vs. Vadim Nemkov Nisim Rozalis vs. Nika Ben Tuashy
Ryan Couture vs. Haim Gozali Roy Peretz vs. Itsik Rubinov
Cindy Dandois vs. Olga Rubin Shimon Smotritsky vs. Matan Levi
Aviv Gozali vs. Anton Lazebnov Fadi Haiyadre vs. Christos Nicolauo
Ram Banano vs. Natan Borovytskyi
Honor Kelesh vs. Andrei Barbarosa
Yulia Sachkov vs. Viktoria Makarova
Kirill Medvedovsky vs. Denis Palancica
Ejargew Tariku vs. Sidemar Honorio
Jackie Gosh vs. Jamil Ibragimov

 

16 november 2018 | Khalifa Sports City Arena | Isa, Bahrain.

Brave CF 18 & WFCA 54

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Lucas Martins vs. Abdul-Kareem Al-Selwady LIGHT.CHAMPIONSHIP Hussain Ayyad vs. Mohamed Abo Ali
Abdul-Rakhman Dudaev vs. Joe Taimanglo (WFCA) Akhmed Shervaniev vs. Antonio Carlos Ribeiro (WFCA)
Magomedrasul Khasbulaev vs. Rob Emerson (WFCA) Luan Santiago vs. Djamil Chan
Stephan Loman vs. Felipe Efraín BANTAM.CHAMPIONSHIP Goity Dazaev vs. Vasiliy Kurochkin (WFCA)
Marcel Adur vs. Velimurad Alkhasov FLY.CHAMPIONSHIP Cian Cowley vs. Hardeep Rai
Anzor Abdulkhozjaev vs. Alexis Savvidis (WFCA)
Benjamin Bennett vs. Khamzat Chimaev

 

16 november 2018 | Costa Mesa Hall | Costa Mesa, California, USA.

LFA 54: Mazo vs. Yariwaki

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Sabina Mazo vs. Caroline Yariwaki W.FLY.CHAMPIONSHIP

 

16 november 2018 | FireLake Casino | Shawnee, Oklahoma, USA.

Invicta FC 32: Spencer vs. Sorenson

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Felicia Spencer vs. Pam Sorenson FEATHER.CHAMPIONSHIP Erin Blanchfield vs. Kay Hansen
Mizuki Inoue vs. Viviane Pereira Liz Tracy vs. Stephanie Geltmacher
Ashley Cummins vs. Jessica Delboni Isis Verbeek vs. Kathryn Paprocki
Kaitlin Young vs. Zarah Fairn Dos Santos Chelsea Chandler vs. Mitzi Merry
Alexa Conners vs. Julia Avila

 

16 november 2018 | Tropicana | Atlantic City, New Jersey, USA.

Ring of Combat 66: TBA vs. TBA

MAIN CARD PRELIMINARY CARD

 

17 november 2018 | Stadium Istora | Jakarta, Indonesia.

ONE Championship 83: Warrior’s Dream

MAIN CARD PRELIMINARY CARD

 

17 november 2018 | Charter Hall | Colchester, England, UK.

Cage Warriors 99: Greyson vs. O’Driscoll

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Nathan Greyson vs. Blaine O’Driscoll FLY.CHAMPIONSHIP
Phil Wells vs. Jamie Richardson
James Webb vs. Jason Radcliffe
Nathan Jones vs. Brad Wheeler
Steve Aimable vs. Josh Abraham

 

17 november 2018 | Arena Parque Roca | Buenos Aires, Argentina.

UFC Fight Night 140: Magny vs. Ponzinibbio

MAIN CARD (04.00u op FoxSports 4/5/6) PRELIMINARY CARD (02.00u op UFC FightPass)
Neil Magny vs. Santiago Ponzinibbio Cezar Ferreira vs. Tom Breese
TBA vs. TBA Enrique Barzola vs. Nad Narimani
Khalil Rountree Jr. vs. Johnny Walker Michel Prazeres vs. Bartosz Fabinski
Alessio Di Chirico vs. TBA Maryna Moroz vs. Ariane Lipski
Guido Cannetti vs. Marlon Vera EARLY PRELIMINARY CARD (??.?? op UFC FightPass)
Cynthia Calvillo vs. Poliana Botelho Devin Powell vs. Jesus Pinedo
Alexandre Pantoja vs. Ulka Sasaki
Humberto Bandenay vs. Austin Arnett

 

17 november 2018 | Venue TBA | Monterrey, Mexico.

Combate Americas: Estrada vs. Marroquin

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Jose “Froggy” Estrada vs. Levy Marroquin
Irene Cabello Rivera vs. Yajaira Romo
Rodrigo Vargas vs. Ricardo Arreola

 

23 november 2018 | Mall of Asia Arena | Manila, Philippines.

ONE Championship 84: Conquest of Champions

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Eduard Folayang vs. Amir Khan LIGHT.CHAMPIONSHIP

 

24 november 2018 | Cadillac Arena | Beijing, China.

UFC Fight Night 141: Blaydes vs. Ngannou 2

MAIN CARD (14.00u op FoxSports 4/5/6) PRELIMINARY CARD (10.30u op UFC FightPass)
Curtis Blaydes vs. Francis Ngannou Yan Xiaonan vs. Syuri Kondo
Alistair Overeem vs. Sergey Pavlovich Wu Yanan vs. Lauren Mueller
Song Yadong vs. Frankie Saenz Rashad Coulter vs. Hu Yaozong
Elizeu Zaleski dos Santos vs. Li Jingliang Weili Zhang vs. Jessica Aguilar
Kenan Song vs. Alex Morono

 

30 november 2018 | Pearl Theatre | Las Vegas, Nevada, USA.

The Ultimate Fighter 28 Finale: Heavy Hitters

MAIN CARD (04.00u op FoxSports 4/5/6) PRELIMINARY CARD (02.00u op UFC FightPass)
Rafael Dos Anjos vs. Kamaru Usman Roosevelt Roberts vs. Darrell Horcher
TUF Heavyweight Finale Darren Stewart vs. Edmen Shahbazyan
TUF Women’s Featherweight Finale Tim Means vs. Ricky Rainey
Pedro Munhoz vs. Bryan Caraway
Gilbert Melendez vs. Arnold Allen EARLY PRELIMINARY CARD (??.?? op UFC FightPass)
Ashlee Evans-Smith vs. Antonina Shevchenko Boston Salmon vs. Khalid Taha

 

30 november 2018 | WinStar World Casino & Resort | Thackerville, Oklahoma, USA.

Bellator 210: Manhoef vs. Njokuani

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Melvin Manhoef vs. Chidi Njokuani
Juan Archuleta vs. Jeremy Spoon

 

30 november 2018 | The Bomb Factory | Dallas, Texas, USA.

LFA 55: John vs. Yanez

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Miles Johns vs. Adrian Yanez BANTAM.CHAMPIONSHIP
Sarah Alpar vs. Joselyne Edwards W.BANTAM.CHAMPIONSHIP
Raufeon Stots vs. Levi Mowles
Ramiz Brahimaj vs. Justin Patterson

 

1 december 2018 | Arena Gliwice | Gliwice, Poland.

KSW 46: Khalidov vs. Narkun 2

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Mamed Khalidov vs. Tomasz Narkun TBA vs. TBA
Mateusz Gamrot vs. Kleber Koike Erbst FEATHER.CHAMPIONSHIP Artur Sowiński vs. Kamil Szymuszowski
Marcin Wrzosek vs. Salahdine Parnasse TBA vs. TBA
TBA vs. TBA Michał Michalski vs. Krystian Kaszubowski
Roman Szymanski vs. Daniel Torres

 

1 december 2018 | RDS Stadium | Genoa, Italy.

Bellator 211: Sakara vs. Kauppinen

BELLATOR 211 BELLATOR KICKBOXING 11
Alessio Sakara vs. Kent Kauppinen Gabriel Varga vs. Shan Cangelosi FEATHER.CHAMPIONSHIP

 

1 december 2018 | Adelaide Entertainment Center | Adelaide, Australia.

UFC Fight Night 142: Dos Santos vs. Tuivasa

MAIN CARD (04.00u op FoxSports 4/5/6) PRELIMINARY CARD (02.00u op UFC FightPass)
Junior Dos Santos vs. Tai Tuivasa Wilson Reis vs. Ben Nguyen
Mark Hunt vs. Justin Willis Jim Crute vs. Paul Craig
Mauricio “Shogun” Rua vs. Tyson Pedro Keita Nakamura vs. Salim Touahri
Yushin Okami vs. Alexey Kunchenko
Geoff Neal vs. Luke Jumeau EARLY PRELIMINARY CARD (??.?? op UFC FightPass)
Ashkan Mokhtarian vs. Kai Kara-France

 

7 december 2018 | Axiata Arena | Kuala Lumpur, Malaysia.

ONE Championship 85: Destiny of Champions

MAIN CARD PRELIMINARY CARD

 

7 december 2018 | Mystic Lake Casino | Prior Lake, Minnesota, USA.

LFA 56: Hubbard vs. Mota

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Austin Hubbard vs. Killys Mota LIGHT.CHAMPIONSHIP

 

8 december 2018 | Ice Arena Wales | Cardiff, Wales, UK.

Cage Warriors 100: Shore vs. Ekundayo

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Jack Shore vs. Mike Ekundayo BANTAM.CHAMPIONSHIP
Aidan Lee vs. Dean Trueman FEATHER.CHAMPIONSHIP
Nicolas Dalby vs. Philip Mulpeter

 

8 december 2018 | Sun City Casino | Sun City, South Africa.

Brave CF 19: TBA vs. TBA

MAIN CARD PRELIMINARY CARD

 

8 december 2018 | Rotterdam Ahoy | Rotterdam, The Netherlands.

GLORY 62: Rotterdam (KKB)

GLORY 62 GLORY 62 SUPERFIGHT SERIES
GLORY 62 PRELIMS

 

8 december 2018 | ScotiaBank Arena | Toronto, Ontario, Canada.

UFC 231: Holloway vs. Ortega

MAIN CARD (04.00u op FoxSports 4/5/6) PRELIMINARY CARD (02.00u op UFC FightPass)
Max Holloway vs. Brian Ortega FEATHER.CHAMPIONSHIP Olivier Aubin-Mercier vs. Gilbert Burns
Joanna Jedrzejczyk vs. Valentina Shevchenko W.FLY.CHAMPIONSHIP Elias Theodorou vs. Eryk Anders
Claudia Gadelha vs. Nina Ansaroff Hakeem Dawodu vs. Kyle Bochniak
Renato Moicano vs. Mirsad Bektic Devin Clark vs. Aleksandar Rakic
Jimi Manuwa vs. Thiago Santos EARLY PRELIMINARY CARD (??.?? op UFC FightPass)
Brad Katona vs. Matthew Lopez
Chad Laprise vs. Dhiego Lima
Katlyn Chookagian vs. Jessica Eye
John Makdessi vs. Carlos Diego Ferreira

 

9 december 2018 | 3Arena | Dublin, Ireland.

BAMMA Dublin

MAIN CARD PRELIMINARY CARD

 

14 december 2018 | Neal S. Blaisdell Center | Honolulu, Hawaii, USA.

Bellator 212: Primus vs. Chandler 2

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Brent Primus vs. Michael Chandler LIGHT.CHAMPIONSHIP
Frank Mir vs. Javy Ayala
Alejandra Azul Lara vs. Juliana Velasquez

 

14 december 2018 | Borgata Hotel Casino & Spa | Atlantic City, New Jersey, USA.

CFFC 71: Lowry vs. Balmaceda

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Joe Lowry vs. Cesar Balmaceda LIGHT.CHAMPIONSHIP
Alexander Keshtov vs. Nurbergen Sharipov BANTAM.CHAMPIONSHIP
Miranda Granger vs. Jamie Colleen

 

15 december 2018 | Shanghai Oriental Sports Center | Shanghai, China.

ONE Championship 86: Realm of Champions

MAIN CARD PRELIMINARY CARD

 

15 december 2018 | Fiserv Forum | Milwaukee, Wisconsin, USA.

UFC on FOX 31: Lee vs. Iaquinta 2

MAIN CARD (02.00u op FoxSports 4/5/6) PRELIMINARY CARD (00.00u op UFC FightPass)
Kevin Lee vs. Al Iaquinta Joaquim Silva vs. Jared Gordon
Jessica-Rose Clark vs. Andrea Lee Erik Koch vs. Dwight Grant
Edson Barboza vs. Daniel Hooker Gerald Meerschaert vs. Jack Hermansson
Rob Font vs. Sergio Pettis Drakkar Klose vs. Bobby Green
EARLY PRELIMINARY CARD (??.?? op UFC FightPass)
Dan Ige vs. Jordan Griffin
Chris de la Rocha vs. Juan Adams
Adam Milstead vs. Mike Rodriguez

 

15 december 2018 | Neal S. Blaisdell Center | Honolulu, Hawaii, USA.

Bellator 213: Macfarlane vs. Létourneau

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Ilima-Lei Macfarlane vs. Valérie Létourneau W.FLY.CHAMPIONSHIP Timothy Teves vs. Canaan Kawaihae
Neiman Gracie vs. Ed Ruth (WW GP Quarter Final) Kai Kamaka vs. Shojin Miki
Lyoto Machida vs. Rafael Carvalho Ryan DeLaCruz vs. Spencer Higa
Muhammed Lawal vs. Liam McGeary Dustin Barca vs. Isaac Hopps
Kona Oliveira vs. Nainoa Dung

 

29 december 2018 | T-Mobile Arena | Las Vegas, Nevada, USA.

UFC 232: Jones vs. Gustafsson 2

MAIN CARD (04.00u op FoxSports 4/5/6) PRELIMINARY CARD (02.00u op UFC FightPass)
Jon Jones vs. Alexander Gustafsson LIGHT-HEAVY.CHAMPIONSHIP BJ Penn vs. Ryan Hall
Cris Cyborg vs. Amanda Nunes W.FEATHER.CHAMPIONSHIP Tom Duquesnoy vs. Nathaniel Wood
Carlos Condit vs. Michael Chiesa Uriah Hall vs. Bevon Lewis
Ilir Latifi vs. Corey Anderson
Cat Zingano vs. Megan Anderson EARLY PRELIMINARY CARD (??.?? op UFC FightPass)

 

31 december 2018 | Saitama Super Arena | Saitama, Japan.

RIZIN FF 14: Saitama

MAIN CARD PRELIMINARY CARD

 

31 december 2018 | Venue TBA | TBA, TBA, USA.

PFL Championship Event

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Lance Palmer vs. Steven Siler FEATHER.CHAMPIONSHIP Magomed Magomedkerimov vs. Ray Cooper III WELTER.CHAMPIONSHIP
Philipe Lins vs. Josh Copeland HEAVY.CHAMPIONSHIP Louis Taylor vs. Abusupiyan Magomedov MIDDLE.CHAMPIONSHIP
Natan Schulte vs. Rashid Magomedov LIGHT.CHAMPIONSHIP Vinny Magalhaes vs. Sean O’Connell LIGHT-HEAVY.CHAMPIONSHIP
Kayla Harrison vs. TBA

 

26 januari 2019 | The Forum | Inglewood, California, USA.

Bellator 214: Fedor vs. Bader

MAIN CARD PRELIMINARY CARD
Fedor Emelianenko vs. Ryan Bader HEAVY.CHAMPIONSHIP

 

23 februari 2019 | Echo Arena | Liverpool, England, UK.

Cage Warriors 101: TBA vs. TBA

MAIN CARD PRELIMINARY CARD

 

3 maart 2019 | Indigo @ the O2 | London, England, UK.

Cage Warriors 102: TBA vs. TBA

MAIN CARD PRELIMINARY CARD

 

9 maart 2019 | Venue TBA | Copenhagen, Denmark.

Cage Warriors 103: TBA vs. TBA

MAIN CARD PRELIMINARY CARD